Skylink chybové hlásenia

Úvod PodporaSkylink chybové hlásenia

Občas sa stane, že váš satelitný prijímač zobrazí chybovú hlášku a nehrajú vám programy.

V tomto článku nájdete význam jednotlivých chybových oznámenia satelitného operátora Skylink.

 

Skylink satelitná televízia

Medzi základné chyby patrí opačne vložená karta, dlhé obdobie bez sledovania TV - napríklad na chate alebo nezaplatený servisný poplatok

Výbornou pomôckou je tiež obyčajná školská guma - ak sa karta nechce chytiť alebo vypisuje chybu a služby sú zaplatené skúste přegumovat čip karty a kartu opäť vložiť do prijímača - výsledky sú prekvapivo dobré

Informáciu o tom aké služby sú na karte zaplatené si môžete overiť na hlavnej stránke www.skylink.cz

E04-4 V prijímači nie je vložená dekódovacia karta. Skontrolujte, či je v prijímači vložená dekódovaciu kartu Skylink.


E05-4 Neznáma karta.Ověřit správne vloženie správne karty.


E06-4 Prekontrolujte správne vloženie dekódovacej karty Skylink do satelitného prijímača / modulu. Karta sa vkladá čipom dozadu a nahor, alebo čipom dozadu a dole. Pokiaľ ani takto nedôjde k náprave, môže ísť o poruchu dekódovacej karty. Pred odoslaním karty k reklamácii ale ešte odporúčame otestovať túto kartu v inom satelitnom prijímači (najlepšie v niektorej predajni satelitnej techniky).


E16-4 Program je kódovaný. Skontrolujte parametre naladenie programu, ale tiež, či je program súčasťou vami predplateného programového balíčka. Prepnite na program ČT1 HD a počkajte cca 30 minút - ak program ani tak nenabehne, je potrebné poslať na vašu dekódovaciu kartu novej aktivačný zápisy (prostredníctvom sekcie Správy karty).


E18-4 Program je kódovaný na základe požiadavky vysielateľa. Nemáte oprávnenie sledovať tento program.


E19-4 Program je kódovaný. Skontrolujte parametre naladenie programu, ale tiež, či je program súčasťou vami predplateného programového balíčka. Prepnite na program ČT1 HD a počkajte cca 30 minút - ak program ani tak nenabehne, je potrebné poslať na vašu dekódovaciu kartu novej aktivačný zápisy (prostredníctvom sekcie Správy karty).


E30-4 Karta nebola dlhšiu dobu používaná. Prepnite na program ČT1 HD a počkajte cca 30 minút. Ak potom daný program nenabehne, je potrebné poslať na vašu dekódovaciu kartu novej aktivačný zápisy (prostredníctvom sekcie Správy karty).


Karta Skylnik

 

E106-4 Nesprávna karta. Program je kódovaný systémom od iného operátora. Vložte správnu dekódovaciu kartu Skylink.


E106-9 Skontrolujte parametre naladenie programu, pravdepodobne máte naladenú zlú predvoľbu Českej televízie určenú pre iných operátorov. Správne parametre programov Českej televízie nájdete na webových stránkach tu.


E120-4 Karta sa synchronizuje. Ak sa karta s vysielaním nesynchronizuje, prepnite na iný program z ponuky Skylink.


E48-32 (E52-32) Nie je signál - problém nie je na dekódovacie karte Skylink. Skontrolujte nastavenie prijímača a satelitnej paraboly. Je potrebné kontaktovať techniky, ktorí Vám vykonávali inštaláciu.

 

(prevzaté/zdroj: skylink.sk)

Copyright 2014 - 2024 © FUXO s.r.o.